Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 1/2012

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníPrvní LEO FLIRT před dokončením

První LEO FLIRT před dokončením

Zhruba sedmdesátitisícové město Siedlce, ležící cca 100 km východně od Warszawy (na trati do běloruského Brestu) se stalo rodištěm historicky prvních jednotek FLIRT určených pro dopravce v ČR. Společnost LEO Express nám umožnila dne 20. 1. 2012 navštívit zdejší závod firmy Stadler a připravit pro vás následující fotoreportáž.

Foto: Pohled do montážní haly, konkrétně do její části s číslem 1, kde jsou soustředěny vozy pro čtyři pětivozové jednotky FLIRT pro LEO Express.

Snímek: Ing. Jaromír Pernička

Provoz vozů RegioShuttle

Provoz vozů RegioShuttle

Jak jsme informovali v ŽM 12/11 (str. 8 - 9), dodávky vozů RegioShuttle se blíží ke svému závěru - ke dni uzávěrky tohoto čísla, tj. 20. 1. 2012, byly do DKV Liberec dodány vozy po číslo 840.013 a v pravidelném provozu se nacházely RS1 po číslo 010.

Foto: Zajímavý moment se odehrál 14. 1. 2012, kdy byly hned tři RS1 nasazeny jako náhradní souprava za spěšný vlak 5252 Tanvald - Dresden Hbf., samozřejmě jen v úseku z Tanvaldu do Liberce. Zde je tento vlak zachycen v žst. Smržovka s 840.008 v čele.

Snímek: Jindřich Berounský

Pohled do CZ LOKO

Pohled do CZ LOKO

Dne 15. 12. 2011 představila firma CZ LOKO v České Třebové novou halu pro výrobu a opravy elektrických točivých strojů. To zároveň poskytlo možnost nahlédnout i na další současné aktivity této společnosti.

Foto: Modernizace „brejlovců“ stále patří k hlavním činnostem závodu Česká Třebová. Na tomto snímku je vpravo zachyceno čelo stroje 753.716 Unipetrol Doprava, který zdejší dílny opustil po remotorizaci již v roce 2004 a nyní zde podstupoval MH opravu a technické zhodnocení, aby se co nejvíce přiblížil II. řadě modernizací. Vzadu je pak přistavena 750.258, budoucí 750.717 ČD. V České Třebové jsou už tedy přítomny všechny lokomotivy, které projdou přestavbou na řadu 750.7.

Snímek: Ing. Petr Kadeřávek

Elektrická jednotka FLIRT  v měřítku 1 : 160 pod značkou Liliput

Elektrická jednotka FLIRT v měřítku 1 : 160 pod značkou Liliput

V ŽM 5/11 jsme vás poprvé informovali o novém zdařilém modelu jednotky FLIRT, kterou se jeho výrobce - Bachmann Europe Plc - prezentuje na evropském trhu velikosti N. V dnešním příspěvku vám tento model dodávaný pod značkou Liliput představujeme v provedení dopravce Eurobahn (člen skupiny Keolis).

Foto: Model je dodáván již spojený do čtyřdílné jednotky. Výrobce dodržel přesně všechny rozměry a proporce, na výbornou dopadly i čistota zpracování a konečná povrchová úprava a potisk, jenž v tomto barevném provedení ještě více vynikne.

Snímek: SIMAK studio


Železniční magazín 1/2012
A mnohem více!