Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 6/2012

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníRegioShark

RegioShark

Dne 28. 6 2012 se ve Zkušebním centru VUZ Velim konala oficiální prezentace první jednotky LINK Českých drah. Při té příležitosti byl tento nový typ vozidel v parku ČD pojmenován jako RegioShark.

Foto: Prezentaci vozu 844.001 využila PESA i k předvedení elektrické jednotky ELF, a to v podání jednotky EN76-012 KM.

Snímek: Bohuslav Kotál

Aktuálně z provozu RJ

Aktuálně z provozu RJ

Ze šestice vozů přistavených do firmy Tabor Szynowy Opole se zatím do České republiky nevrátily všechny. Po lakování byly dne 7. 5. 2012 do ČR odeslány oba salonní vozy řady ASmz, další dva - řady Bmz - opustily Opole dne 22. 5. 2012. V Polsku tak zůstaly dva restaurační vozy řady WRmz.

Foto: Poslední dvojice vozů RegioJetu ve firmě Tabor Szynowy Opole na snímku ze dne 10. 7. 2012.

Snímek: Tabor Szynowy Opole

Aktuálně z firmy LEO Express

Aktuálně z firmy LEO Express

Bezprostředně po prezentaci jednotky 480.001 dne 24. 5. 2012 byly na ŽZO zahájeny statické i dynamické zkoušky této soupravy.

Foto: Snímek pochází z měření EMC na Velkém zkušebním okruhu dne 16. 6. 2012, při němž jednotce 480.001 asistovala jako brzdicí vozidlo lokomotiva 124.601.

Snímek: Ing. Petr Kadeřávek

Rekonstrukce žst. Přerov, 1. stavba

Rekonstrukce žst. Přerov, 1. stavba

Další významnou stavbou v obnově sítě SŽDC je modernizace uzlu Přerov, jejíž 1. stavba probíhá od září 2009 a jejíž práce jsou v tomto roce soustřeďovány do osobní části nádraží a severního zhlaví. Co vše se zde změnilo a změní, představuje tato reportáž.

Foto: Pohled na žst. Přerov směrem k Bohumínu (napravo výpravní budova, nalevo objekty DPOV Přerov) ukazuje největší změnu v osobním nádraží.

Snímek: Tomáš Kuchta

Modely „pomerančů“ od firmy IS Model ve velikosti H0

Modely „pomerančů“ od firmy IS Model ve velikosti H0

V ŽM 9/2011 jsme vás poprvé informovali o zajímavé novince z dílny slovenské firmy IS Model, která do výroby připravovala zcela nový model motorové lokomotivy „pomeranč“ (T 678.0, T 679.0). Uveřejnili jsme první zkušební odlitky skříní i seznam vyráběných variant. První malosériové modely již nacházejí nové majitele, zdařilé modely tak můžeme na stránkách magazínu představit i vám.

Foto: Čistá a precizní práce je vizitkou tohoto výrobce. Model je osazen kovovými madly, žebříky a dalšími doplňky, velmi dobře je zvládnuta povrchová úprava, včetně barevných okrasných lišt a linek na skříni.

Snímek: SIMAK studio


Železniční magazín 6/2012
A mnohem více!