Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 1/2014

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníTRAKO 2013, část 2

TRAKO 2013, část 2

V tomto čísle dokončujeme naši podrobnou reportáž z veletrhu TRAKO. Nejrozsáhlejší část druhého dílu přibližuje aktivity skupiny Newag.

Foto: Část venkovní expozice Newagu představovala motorová lokomotiva ST48-002 pro PKP Cargo.

Snímek: Tomáš Kuchta

Rail Freight Corridory zahájily činnost

Rail Freight Corridory zahájily činnost

Dne 10. 11. 2013 zahájilo činnost šest z devíti evropských železničních koridorů nákladní dopravy. Co tento moment vlastně přinesl a co je cílem sítě koridorů RFC?

Foto: První vlak, který využil předpřipravenou trasu RFC7, je zde zachycen dne 10. 1. 2014 v úseku Dolní Loučky - Tišnov.

Snímek: Zdeněk Bumba

„Corredor Mediterráneo“ se vyvíjí

„Corredor Mediterráneo“ se vyvíjí

S příchodem roku 2013 mohli Španělé oslavit i otevření dvou vysokorychlostních traťových úseků - konkrétně v blízkosti Barcelony a mezi katalánskými městy Girona a Figueres. Jejich zprovoznění znamenalo vytvoření souvislé VRT mezi Madridem, Barcelonou a Figueres s pokračováním do Francie, což otevřelo dopravě mezi Pyrenejským poloostrovem a zbylou částí Evropy zcela nové možnosti.

Foto: Modrý viadukt u Llinars del Vallès na VRT Barcelona - Girona - Figueres. Dne 27. 1. 2013 přes něj právě projíždějí lokomotivy 252 028 a 007 s vlakem HUPAC v relaci Milano - Barcelona-Morrot.

Snímek: Juanjo Rodríguez

Lokomotiva E 18 od Pika v N

Lokomotiva E 18 od Pika v N

Dlouhou dobu čekali modeláři ve velikosti N na nově zkonstruovaný model některé z předválečných německých elektrických lokomotiv. Společnost Piko urychlila práce na své připravované novince a nedávno uvedla do prodeje avizovaný model rychlíkové lokomotivy řady E 18.

Foto: Model legendární řady E 18 je vhodný k vedení dlouhých rychlíkových souprav ze IV. epochy provozu.

Snímek: SIMAK STUDIO

FLIRT v barvách SBB  ve velikosti H0

FLIRT v barvách SBB ve velikosti H0

Společnost Bachmann Europe Plc již nějaký čas úspěšně nabízí modely regionálních jednotek FLIRT v  provedení několika dopravců. Pro prezentaci v Železničním magazínu jsme zvolili čtyřvozový model v přesném měřítku 1 : 87 ve verzi švýcarských železnic SBB.

Foto: Čela jednotek jsou opatřena maketou automatického spřáhla. Za povšimnutí stojí zpětná zrcátka stanoviště strojvedoucího, která lze dle potřeby vyklopit do požadované polohy.

Snímek: SIMAK STUDIO


Železniční magazín 1/2014
A mnohem více!