Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 3/2014

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníAktuální produkce firmy PESA

Aktuální produkce firmy PESA

V tomto čísle přinášíme další popis novinek z firmy PESA, neboť některé aktuální kontrakty a připravované projekty z počátku roku 2014 nelze opomenout.

Foto: Čelní vozy jednotek DP3-002 a 003 pro Běloruské železnice dne 13. 2. 2014 v Bydgoszczi během konečné montáže.

Snímek: Tomáš Kuchta

ZOH 2014 a železnice

ZOH 2014 a železnice

Protože jsme se již od ranných fází příprav ruské železnice na letošní zimní olympiádu průběžně věnovali rozvoji a obnově infrastruktury v oblasti, jakož i pořizování vlaků pro zvládnutí přeprav účastníků tohoto sportovního svátku, přinášíme nyní reportáž ze samotného průběhu olympiády, ovšem viděnou optikou železničního provozu v daném období.

Foto: Modernizovaný úsek Soči - Adler, zde mezi zastávkami Macesta a Chosta, projíždí dne 13. 2. 2014 jednotka ES1-013.

Snímek: RŽD

Nová řada rychlovlaků Šinkansen E7/W7

Nová řada rychlovlaků Šinkansen E7/W7

Dne 28. 11. 2013 byla představena první jednotka Šinkansen řady E7. V nad-pisu uvedené lomené značení vyjadřuje, že vlaky budou na nové VRT s názvem Hokuriku Šinkansen provozovány dvěma různými společnostmi: u JR-East pod tradičním „E“, tedy E7, u JR-West pod označením W7.

Foto: První Šinkansen řady E7, nesoucí inventární označení F1, během představení dne 28. 11. 2013 v depu ve městě Sendai.

Snímek: Akihiro Nakamura

Ústí nad Orlicí po zimní přestávce

Ústí nad Orlicí po zimní přestávce

Během podzimu 2013 probíhaly v rámci rekonstrukce této stanice, jejímž zhotovitelem je EUROVIA CS, závod Železniční stavby Pardubice, práce zejména na stavbě silniční i železniční estakády na česko-třebovském zhlaví, dále byla provedena rekonstrukce železničního svršku a spodku na větší části pražského zhlaví a dvou kolejích letohradské skupiny.

Foto: Prostor prací na uložení mostníků - od opěry č. 2 na popředí po přemostění II/ 315 je zachycen na snímku z 22. 3. 2014.

Snímek: Dalibor Palko

Spielwarenmesse International Toy Fair

Spielwarenmesse International Toy Fair

Ve dnech 29. 1. až 3. 2. 2014 se konal v prostorách norimberského výstaviště 65. odborný veletrh výrobců hraček, her, sportovních potřeb a modelů, zahrnující přehled o všech druzích modelářství, včetně železničního: Spielwarenmesse Toy Fair. Nové výrobky a jejich modifikace, nové nápady a trendy, nové imprese, nové prezentace a hlavně komplexní pohled na budoucnost oboru, v němž lze ziskově podnikat i mnoho ztratit, tak se dá charakterizovat tato celosvětově významná akce, konaná jednou ročně.

Foto: Ocelové konstrukce nádražních hal jsou symbolem železničních uzlů po celém světě, a tudíž i oblíbeným modelářským tématem. Hamburg-Dammtor nedávno modelově zpracoval Trix, který tento působivý motiv využil i letos ve své výstavní expozici v kombinaci s aktuálně představenými novinkami.

Snímek: Ivan Benetka


Železniční magazín 3/2014
A mnohem více!