Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 9/2014

Vybrané příspěvky k tomuto vydání



Prezentace nového vozu Bmpz RegioJetu

Prezentace nového vozu Bmpz RegioJetu

Poté, co se na InnoTransu mohla široká mezinárodní veřejnost seznámit s novým vozem RegioJetu, zahájil dopravce jeho česko-slovenskou prezentaci.

Foto: První vůz rumunského původu při ukázce na hlavním nádraží v Praze dne 6. 10. 2014.

Snímek: Bohuslav Kotál

FLIRTy ŁKA v pravidelném provozu

FLIRTy ŁKA v pravidelném provozu

Jak jsme informovali v ŽM 5/14, str. 10, byly od začátku roku 2014 nové elektrické jednotky FLIRT3 pro dopravce Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) podrobovány schvalovacím zkouškám, které byly předstupněm jejich nasazení do komerčního provozu od 15. 6. 2014.

Foto: Snímek zachytil dne 29. 6. 2014 jednotku 2 140 353/354 ve stanici Łódź-Kaliska na spoji 11597 ve směru Sieradz.

Snímek: Marek Graff

Šinkansen na mnoho způsobů...

Šinkansen na mnoho způsobů...

V ŽM 3/14 jsme na str. 22 - 23 přinesli informaci o nové jednotce E7 dodané dopravci JR East. Ten jich má objednaných 17 z produkce závodů Kawasaki, Hitachi a J-TEC, zatímco partnerská JR West jich obdrží 10, vyrobených v závodech Kawasaki Heavy Industries, Hitachi a Kinki Sharyo.

Foto: První Šinkansen W7 společnosti JR West, označený jako W1, byl dne 22. 6. 2014 představen v nově vybudovaném depu Hakusan, nacházejícím se na dokončované VRT Hokuriku Šinkansen, jež má být otevřena v příštím roce.

Snímek: Akihiro Nakamura

KISS v barvách společnosti WESTbahn

KISS v barvách společnosti WESTbahn

V ŽM 6/14 (str. 36 - 39) jsme vás podrobně informovali o modelu patrové jednotky KISS, kterou jako novinku ve velikosti H0 zařadil do svého výrobního programu Liliput. Zároveň jsme přinesli i základní údaje o skutečných jednotkách, určených pro regionální dopravu. Kromě již představené verze SBB vám dnes obrazem přiblížíme neméně zdařilý model téže jednotky v designu dopravce WESTbahn a s určením pro dálkovou dopravu.

Foto: Model samotný je zpracován na vysoké úrovni a jeho technické řešení je shodné s provedením SBB. Také v tomto případě hraje rozhodující roli zejména perfektní povrchová úprava.

Snímek: SIMAK STUDIO


Železniční magazín 9/2014
A mnohem více!