Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 11/2015

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníAktuality z RegioJetu. A ze Slovenska

Aktuality z RegioJetu. A ze Slovenska

Dne 18. 11. 2015 bylo z Leopoldova odvezeno prvních osm vozů ex-SNCB, a to do Přerova, kde budou u firmy ČMŽO - elektronika podrobeny kompletní modernizaci interiéru v duchu vozů ASTRA.

Foto: Na snímku je tato přeprava zachycena na vlečce „lihovar“, využit byl Vectron 193 205.

Snímek: Dušan Vacek

TRAKO 2015

TRAKO 2015

Ve dnech 22. - 25. 9. 2015 se v Gdańsku konal již 11. ročník veletrhu TRAKO. Akce s návštěvností 15 473 osob proběhla stejně jako předloni v areálu výstaviště AmberExpo Exhibition & Convention Centre.

Foto: V rámci venkovní expozice, jejíž hlavní část se opět odbyla na kolejišti přilehlé stanice Gdańsk-Stadion EXPO, byly představeny aktuální produkty firem Newag, PESA, Siemens, Stadler a dalších.

Snímek: Jaromír Pernička

EXPO 1520, závěr

EXPO 1520, závěr

V tomto čísle přinášíme poslední z nejzajímavějších novinek letošního veletrhu EXPO 1520.

Foto: Firma TVEMA vystavila dvojici motorových multifunkčních jednotek MFA (mnogofunkcionalnaja avtomotrisa) pro infrastrukturní účely.

Snímek: Jaromír Pernička

„Šlechtičny“ od Albatrosu

„Šlechtičny“ od Albatrosu

V listopadu jsme měli možnost osobně se seznámit s celokovovými modely legendárních parních lokomotiv řady 475.1 ČSD, přezdívaných pro svůj elegantní vzhled „šlechtična“. Ve velikosti H0 nabízí tyto atraktivní stroje v několika barevných modifikacích firma Albatros-model.

Foto: Podobně jako předchozí modely je i model „šlechtičny“ celokovový. Pohon je umístěn v lokomotivě, v tendru je umístěna elektronika a 8pinové DCC rozhraní.

Snímek: SIMAK Studio


Železniční magazín 11/2015
A mnohem více!