Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 6/2015

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníNejnovější dění na okruhu u Źmigródu

Nejnovější dění na okruhu u Źmigródu

V návaznosti na řadu příspěvků v minulých ŽM, kde jsme představovali různorodá vozidla nacházející se na okruhu u źmigródu, se v této reportáži zaměříme také na samotné zkušební centrum, které jsme navštívili dne 10. 6. 2015 v době právě probíhajících zkoušek nejnovějších přírůstků do flotily dopravce PKP Intercity.

Foto: Snímek z nultého kilometru okruhu zachytil jednotku FLIRT 3 s označením ED160-001 během brzdových zkoušek.

Snímek: Tomáš Kuchta

KISSy pro Baku a další novinky u ADY

KISSy pro Baku a další novinky u ADY

V ŽM 5/15, str. 14, jsme informovali o jednotkách KISS pro ázerbájdžánského státního dopravce ADY. Z pěti čtyřvozových souprav, které mají sloužit v příměstské dopravě v Baku, dorazily ke Kaspickému moři první dvě již koncem května.

Foto: ES2-003 ve stanici Koroğlu blízko Olympijského stadionu dne 3. 6. 2015.

Snímek: Tisková kancelář prezidenta Alijeva

transport logistic 2015

transport logistic 2015

Mnichovský transport logistic, který se letos uskutečnil od 5. do 8. května, přichází vždy v lichých letech a v termínové listině hlavních veletrhů kolejové techniky se tak příhodně střídá s InnoTransem.

Foto: Tradičně je v Mnichově zastoupena i aktuální lokomotivní produkce, přinejmenším ze závodů sídlících v Německu (letos jiné přítomny nebyly). Firma MRCE vystavila lokomotivu 193 876, která zastupuje dodávky Vectronů AC tomuto pronajímateli.

Snímek: Petr Kadeřávek

Čechy a Morava 1939 - 1945 -  Německo duben/květen 1945

Čechy a Morava 1939 - 1945 - Německo duben/květen 1945

Pod poněkud nezvykle dlouhým názvem se skrývá nevšedně pojaté kolejiště Antonína Saxy, člena SŽM Pečky, zobrazující v modelu historické události z období druhé světové války. Skládá se z postupně budovaných dílů a v současné době se může pochlubit rozměry 117 x 681 cm.

Foto: Příjezd německé bojové techniky (OPEL Blitz) do hlavního vjezdu areálu vlečky k seřazení a nakládce na vagony (1. díl kolejiště).

Snímek: Ivan Benetka


Železniční magazín 6/2015
A mnohem více!