Měsíčník o skutečné
a modelové železnici

Archivované číslo Železničního magazínu 6/2016

Vybrané příspěvky k tomuto vydáníPrezentace řady 102 pro DB

Prezentace řady 102 pro DB

V pondělí 27. 6. 2016 firma Škoda Transportation v prostoru Zkušebního centra VUZ Velim slavnostně představila lokomotivu Emil Zátopek pro NIM Express pro DB Regio.

Foto: Kolem stroje 102 002 projíždí 102 001, sunutý lokomotivou 740.420 VUZ.

Snímek: Jaromír Pernička

Rocky Mountaineer modernizuje vozový park

Rocky Mountaineer modernizuje vozový park

Společnost Rocky Mountaineer, která v Kanadě provozuje luxusní vyhlídkové vlaky, v současnosti realizuje program modernizace svého vozového parku. Jeho součástí jsou například přestavba starších vozů na panoramatické a nedávná objednávka nových vyhlídkových vozů.

Foto: Souprava, tažená dvojicí lokomotiv řady GP40-2L, projíždí na trase z Vancouveru do Banffu pod horou Castle Mountain.

Snímek: Rocky Mountaineer

Více cestujících a více vlaků ve Velké Británii

Více cestujících a více vlaků ve Velké Británii

V březnu 2016 uveřejnila řídicí skupina, tvořená zástupci železničních dopravců a pronajímatelů vozidel, čtvrté vydání dokumentu dlouhodobé strategie v oblasti britských železničních vozidel pro osobní dopravu. Ta pokrývá výhledy pro období do roku 2045, během nějž předvídá pořízení 19 368 až 25 521 nových vozů a nárůst přepravní kapacity pro cestující o 51 - 99 %.

Foto: Ukázkou úspěchu projektu oživení železničního provozu je tzv. Borders Railway. Na snímku pořízeném počátkem podzimu 2015 je dvojice motorových jednotek řady 158 zachycena nedaleko Tweedbanku.

Snímek: Scottish Herald

Osobní vozy „Rybák“ od SDV model

Osobní vozy „Rybák“ od SDV model

Firma SDV model již pravidelně každý rok zásobuje modeláře novou stavebnicí vozu ve velikosti TT. Od poslední novinky, vysokostěnného vozu Eas a Eas-u sice uplynul delší časový interval, nicméně o to zásadnější nová stavebnice je. Výrobce totiž do svého portfolia zařadil první osobní vagon, legendární „Rybák“.

Foto: Pohled na vůz „Rybák“ položený na boku - dobře je tak vidět provedení spodku i jednonápravových podvozků.

Snímek: SIMAK STUDIO


Železniční magazín 6/2016
A mnohem více!